Najlepsze środki na zaburzenia erekcji, czyli silna erekcja w zasięgu ręki!

Najlepsze środki na zaburzenia erekcji, czyli silna erekcja w zasięgu ręki!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Wielu jest panów, którzy za punkt swojego honoru stawiają sobie sprawność seksualną przez długi czas. Raz na jakiś czas jednak zdarza się, że organizm odmawia posłuszeństwa, czego efektem jest brak erekcji. Jeżeli taka niemoc płciowa zdarza się sporadycznie, właściwie nie ma się czym martwić. Gorzej, jeśli problem ten pojawia się coraz częściej. I ty borykasz się z brakiem wzwodu, co skutkuje niemożnością współżycia? Poznaj najczęstsze przyczyny erekcji i sprawdź, która z nich ciebie dotyczy.

Erekcja, czyli co?

Najprościej rzecz ujmując, erekcja to stan, kiedy członek twardnieje na tyle, by można było podjąć stosunek seksualny. Dochodzi do tego na skutek zwiększonego napływu krwi do ciał jamistych prącia.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Okazuje się, że istnieje wiele czynników, które mogą powodować zaburzenia w osiąganiu wzwodu. Część z nich spowodowana jest wyłącznie prowadzonym style życia. Część zaś - pojawieniem się wybranych chorób, głównie w ramach układu krążenia oraz układu nerwowego.

Stres i zmęczenie
Jedną z dość często pojawiających się przyczyn zaburzeń erekcji jest stres oraz ciągłe zmęczenie. Bra wzwodu spowodowany tymi czynnikami jest u współczesnych mężczyzn spotykany bardzo często. Pośpiech, intensywne życia i praca po godzinach skutkuje niewyspaniem i zmęczeniem. Gdy zatem dochodzi do zbliżenia seksualnego, erekcja po prostu nie występuje z prostego powodu - wyczerpania organizmu. Podobnie jest w przypadku przedłużających się sytuacji stresowych czy traumatycznych przeżyć (np. spowodowanych śmiercią bliskiej osoby).

Hormony
Przyczyny zaburzeń erekcji mogą tkwić również w gospodarce hormonalnej. Warto bowiem mieć świadomość ,że zawirowania hormonalne, głównie spowodowane spadkiem testosteronu, mogą niekorzystnie oddziaływać na sprawność seksualną. Warto także mieć świadomość, że przyczyny zaburzeń erekcji mogą tkwić ponadto w innych zaburzeniach hormonalnych, np. w chorobach związanych z gruczołem tarczowym, chorobami przytarczyc, hiperprolaktynemią. W tym przypadku należy podkreślić, że bagatelizowanie problemów ze wzwodem spowodowanych zawirowaniami hormonalnymi i niepodjęcie stosownego leczenia, zwykle skutkuje trwałymi zaburzeniami erekcji.

Steroidowe środki dopingujące
Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z tego, że przyczyną problemów z osiągnięciem wzwodu może być zażywanie steroidowych środków dopingujących. Warto mieć świadomość, że długotrwałe stosowanie takich preparatów może prowadzić do trwałej impotencji. Jest to spowodowane przede wszystkim znacznym podniesieniem poziomu testosteronu we krwi, co odpowiada za zablokowanie mechanizmu podwzgórze-przysadka-jądra. W efekcie prowadzi to do hipogonadyzmu wtórnego. Co więcej, zażywanie takich środków wpływa nie tylko na erekcję, ale również szkodliwie oddziałuje na wątrobę oraz nerki - prowadząc do stopniowego uszkodzenia tych narządów.

Choroby
Warto mieć świadomość, że przyczyny zaburzeń erekcji mogą być związane z rozwojem wielu chorób. Zwykle tego typu problemy, jeśli mają charakter długotrwały mogą być sygnałem ostrzegawczym, nakazującym wykonanie wszelkich badań. Trzeba wiedzieć, że jednym z objawów cukrzycy mogą być właśnie kłopoty z osiągnięciem wzwodu. Najczęściej choroba ta powoduje rozwój impotencji o charakterze naczyniopochodnym. Szacuje się, że aż 75% mężczyzn zmagających się z cukrzycą narzeka na zaburzenia erekcji. Choroby układu krążenia także mogą odpowiadać za występowanie problemów ze wzwodem. Zalicza się do nich między innymi: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, niewydolność mięśnia sercowego, podwyższony poziom cholesterolu. Przyczyny zaburzeń erekcji tkwią w niedrożności określonych naczyń krwionośnych. A przecież możliwość uzyskania pełnego wzwodu warunkowane jest przez napływ krwi do ciał jamistych prącia.

Alkohol, papierosy, narkotyki
Za przyczyny zaburzeń erekcji uważa się również wszelkiego rodzaju używki. Mężczyźni , którzy mają skłonność do nadużywania alkoholu, palenia papierosów oraz zażywania narkotyków bardzo często uskarżają się na problemy z erekcją. Warto wiedzieć, że nadmiar alkoholu, podobnie zresztą jak nikotyna zawarta w papierosach, odpowiadają za zwężenie naczyń krwionośnych. To powoduje, że krew nie jest w stanie swobodnie dopływać do ciał jamistych penisa. Narkotyki oddziałują niekorzystnie na układ nerwowy, co także skutkuje brakiem wzwodu.

Zobacz najlepsze środki na zaburzenia erekcji